Заповніть будь ласка форму посилання
Протягом години з вами зв'яжеться админістратор, та на дасть вам всю інформацію.
Оберіть тип послуги

Що таке лімфедема руки?

Лимфедема руки (лімфостаз) – патологічний стан, обумовлений порушенням відтоку лімфи, яке супроводжується стійким набряком і збільшенням кінцівок, подальшим фіброзом шкіри та підшкірної клітковини. Пацієнти з цим захворюванням більше інших схильні до ризику розвитку целюліту, лимфангита, лімфангіосаркоми. [1, 2]

Які причини лімфедеми?

Лимфедема рук, як правило, розвивається внаслідок променевої терапії та радикальної мастектомії. Вона зустрічається нечасто – в 3-5% випадків [1].

Причини, за якими розвивається лімфедема, можуть бути пов'язані як з пошкодженням лімфатичних судин, так і з вродженими аномаліями їх розвитку. Розрізняють первинний і вторинний лімфостаз [1]:

 • Первинний. Він може бути спровокований вродженими аномаліями судин, по яких проходить лімфа, анатомічною перетяжкой під час внутрішньоутробного розвитку, спадково-конституційними змінами лімфатичної системи кінцівок. В останньому випадку спостерігається недорозвинення лімфатичних судин, яке проявляється в основному в пубертатному періоді. Патологія може бути пов'язана з ендокринними порушеннями. Вроджена форма лімфедеми, асоційована з аномаліями розвитку лімфатичних судин, діагностується рідко.

 • Вторинний. Він може розвинутися внаслідок запального процесу, що протікає в лімфовузлах і судинах, що призводить до склерозу. Походження лімфедеми може мати незапальний характер, наприклад, через філяріоз (паразитарну хворобу). Захворювання може виникати через здавлення лімфатичних судин пухлинами, рубцями, а також через травми, видалення лімфатичних судин і вузлів.

Патологія може бути викликана гормональним збоєм, венозною недостатністю, малорухливим способом життя або, навпаки, великими фізичними навантаженнями.
Лечение лимфатических отеков фото
Лікування лімфатичних набряків фото

Лимфедема руки: симптоми захворювання

Розпізнати лімфостаз можна за такими симптомами [1]:

 • щільний безболісний набряк;
 • потовщення кінцівок, шкірної складки;
 • блідість шкіри;
 • зникнення венозного малюнка.

При вторинному лімфостаз виникають скарги на дискомфорт і хворобливість, відчуття розпирання і тяжкості.

При лімфедемі рук симптоми також залежать від стадії захворювання [2]:

 • Перша. При натисканні на набряклу область формується ямка, набряк проходить до ранку.
 • Друга. При натисканні ямка не утворюється, спостерігається хронічне запалення м'яких тканин, що провокує ранній фіброз.
 • Третя. Присутній щільний набряк, який збільшується в результаті фіброзу м'яких тканин. Є висока ймовірність втрати працездатності.

Набряклість може збільшуватися в теплу погоду, в кінці менструального циклу, а також при довгому знаходженні кінцівок в опущеному стані. Набрякати може не вся рука, а тільки її частину. Лимфедема, спровокована хірургічною операцією, може призводити спровокувати стрес і обмежити працездатність.

Лимфедема руки: лікування

Метод терапії підбирається в залежності від клінічної картини, стадії хвороби, обсягу ураження. Лікування має бути комплексним, призначатися індивідуально. Для усунення лімфедеми руки лікування може бути консервативним або хірургічним.

До консервативних методів відносяться [1]:

 • Накладення еластичного бинта. Мета – посилити тиск в тканинах руки, зменшити набряк. Бинтувати руку пацієнт може і самостійно, при цьому важливо, щоб не виникало перетяжок.
 • Носіння компресійного рукава. Більш ефективний спосіб, ніж бинтування, так як на тканини виявляється рівномірний тиск. Рукава виготовляються за індивідуальним замовленням.
 • Лікувальна фізкультура. Вправи для м'язів підбираються індивідуально, вони націлені на поліпшення відтоку лімфи і крові.
 • Апаратний пневмомассаж. Являє собою повільне стиснення повітрям руки від кисті до плеча.
 • Медикаментозна терапія. Вона передбачає застосування препаратів, здатних зменшувати в'язкість крові, підвищити тонус лімфатичних судин і вен.

Хірургічне лікування передбачає використання одного з наступних методів:

 • лімфовенозна шунтування;
 • ліпосакція;
 • дермоліпофасціектомія.

Вибір конкретного методу лікування або їх комбінація залежать від стадії лімфедеми, її форми [1].

Лімфостаз вимагає оперативної реакції і своєчасного звернення до фахівця. У клініці «Лімфа» проводиться сучасне лікування лімфедеми. Наші фахівці постійно відстежують нові технології терапії, проходять навчання. Боротися з лімфедемою можна.


Лечение лимфатических отеков фото
Лікування лімфатичних набряків фото
За номером | За формою | На рецепції в клініці
Записатися в зручний для вас час, можна:
ЗАПИСАТИСЯ НА ПОСЛУГИ:
ГРАФІК РОБОТИ:
АДРЕСА:
КОНТАКТИ:
@
с 10:00 до 18:00
Україна
м. Одеса,
вул. Стовпова, 19а